top of page

FUNDACJA

TWÓRCZY

ŻAR

OUR COURSES
O FUNDACJI TWÓRCZY ŻAR

Misją Fundacji Twórczy Żar jest propagowanie, wspieranie, organizowanie działalności w zakresie kultury i sztuki. Fundacja organizuje warsztaty sztuki i rękodzieła w szkołach, przedszkolach na terenie Łodzi. Prowadzi warsztaty w technikach ceramiki, mozaiki, grafiki, filcowania, witrażu, papieru czerpanego, fusingu - szkła topionego. Fundacja prowadzi warsztaty rękodzieła dla dorosłych, warsztaty rodzinne ceramiczne w Pracowni Twórczy Żar. Organizuje cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Pracowni. Organizuje Ferie ze sztuką, Wakacje ze sztuką w szkołach. Organizuje plenery twórcze, warsztaty ceramiki raku  dla dorosłych. Fundacja Promuje twórczość dzieci i młodzieży w dziedzinie grafiki, organizując wystawy prac. Popularyzuje twórczość artystów amatorów poprzez organizację wystaw rzeźby. Współpracuje z ŚDS, GOK, KGW w województwie łódzkim w zakresie organizacji warsztatów rękodzieła i szkoleń. Fundacja Prowadzi Terapię przez sztukę osób niepełnosprawnych organizując otwarte warsztaty ceramiki.

F

Fundacja

Fundacja Twórczy Żar  podejmuje działania  na rzecz kultury i edukacji kulturalnej.

S

Szybka informacja

Techniki plastyczne stosowane na zajęciach dla dzieci i młodzieży:

W

Warsztaty zdalne

Proponujemy warsztaty sztuki i rękodzieła dla dzieci i młodzieży dostępne zdalnie. 

S

Sklep
internetowy

Oferujemy warsztaty online, materiały do warsztatów w technice: ceramika, mozaika ze szkła, filcowanie na mokro i sucho. Gotowe prace ceramiczne.

KURS CERAMIKI JEDLICZE a.jpg
kurs mozaiki ceramicznej 15.01-12.02.24.jpg
WARSZTATY


WARSZTATY

CERAMIKI

Warsztaty stanowią przestrzeń do wspólnego poszukiwania, odkrywania i eksperymentowania oraz tworzenia.

DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Organizujemy warsztaty artystyczno - edukacyjne z elementami teatralnymi, muzyczno - ruchowymi. Warsztaty mogą odbywać się w Pracowni, jak i w placówkach. Proponujemy warsztaty jednorazowe trwające 2-3 godz. lub cykl warsztatów.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Podczas każdego spotkania będzie można poznać, a dla bardziej doświadczonych, udoskonalić, technikę plastyczną z zakresu; filcowania na sucho i mokro, ceramiki, mozaiki, szkła topionego, witrażu, malowania na jedwabiu, papieru czerpanego, pergamano.

WSPÓPRACA Z INSTYTUCJAMI

Współpracujemy z firmami, agencjami, fundacjami i stowarzyszeniami organizując warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenia

TWÓRCZE

PRZEŻYCIE NA PREZENT DLA WYJĄTKOWEJ OSOBY

bottom of page